Tanulni jó! – ÉlményMűhely Szabadkán

Felfedezés – játék – művészet – tudomány – innováció
ÉlményMűhely
Interaktív és Online Kreatív Iskolanap
2020. október 28.

Helyszín: Szabadka, Kizur István Általános Iskola
A Tehetségek Határok Nélkül Polgárok Egyesülete és a Nemzetközi ÉlményMűhely Mozgalom együttműködésével
az NTP-MTTD-19-0184 azonosítójú “ÉlményMűhely Tehetségkör – Szabadka” című pályázat keretében

Műhelynyitó:

Zita Diana tanárnő, a Tehetségek Határok Nélkül Polgárok Egyesülete vezetője és Ignác Hajnalka, a Szabadkai Kizur István Általános Iskola tanára.

Program:

1. ÉlményMűhely Dr. Fenyvesi Kristóffal a Nemzetközi ÉlményMűhely Mozgalom vezetőjével (Jyväskyläi Egyetem, Finnország) és Szabó Ildikó matematika, fizika tanárral, a Nemzetközi ÉlményMűhely Mozgalom (Magyarország) pedagógiai koordinátorával – online bejelentkezés

“Élmény a matematikában: a természetben, a tudományban, a technikában a művészetben” címmel a diákok megismerkednek a finnországi “Struktual ice projekt”-tel: miként épült fel a világ legnagyobb jégkupolája az ÉlményMűhely közreműködésével Finnországban.

2. ÉlményMűhely Róka Sándorral (online bejelentkezés), országos hírű tehetséggondozó szakemberrel, az ÉlményMűhely Nemzetközi Matematikai-Művészeti Mozgalom munkatársával, aki számos játékos, gondolkodtató feladatgyűjtemény szerzője, szakkörök, folyóiratok, versenyek kezdeményezője, a matematikai tehetséggondozásért több díjjal is kitüntették.

“Törd a fejed! – Furfangos matematika nem csak kockáknak – Matematikai bűvésztrükkök.”

Az online és interaktív műhely során a diákok játékos , csalafinta feladatok, izgalmas fejtörők megoldása során átélhetik azt, hogy milyen nagy öröm rájönni valamire, miközben érvényesítik saját kreativitásukat . A problémamegoldás folyamata fejleszti a gondolkodás rugalmasságát és arra ösztönzi a játékosokat, hogy vegyék észre a hasonlóságokat, a különbözőségeket, a közös tulajdonságot. A játék mindeközben a gondolkodás örömét adja! A prezentáció ezen a linken érhető el.

3. ÉlményMűhely Dr. Vörös László egyetemi docenssel (Pécsi Tudományegyetem MIK), az ÉlményMűhely Nemzetközi Matematikai-Művészeti Mozgalom munkatársával (online bejelentkezés)

Építsünk festményeket! A “többdimenziós kockákból” sík és térbeli mozaikok, lehetetlen vagy annak tűnő, illetve kétértelmű alakzatok építhetők. Az online és interaktív foglalkozáson résztvevő diákok vetítéssel egybekötött előadás keretében arra kaphatnak választ, hogy mi a kapcsolat a kockák és Victor Vasarely, M. C. Escher, F. Farkas Tamás művészete között? A prezentáció ezen a linken érhető el.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Blue Captcha Image
Refresh

*

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com